juni 2017 • WTF
Ziyech van de weg gehaald door de politie
In een openhartig interview met het tijdschrift Helden stelt Hakim Ziyech dat Marokkanen te veel als criminelen worden gezien. Daar heeft de Ajacied, ondanks zijn bekendheid, zelf ook last van.
“Ik word geregeld zonder aanleiding van de weg gehaald”, onthult de middenvelder. “Bijvoorbeeld toen ik na een trip met het Marokkaans elftal door een vriend op Schiphol werd opgehaald. We reden echt niet te hard, maar werden wel aan de kant gezet.
Hij vervolgt: “Mijn auto en koffers werden helemaal doorzocht. Het voelde als een vernedering.”
Artikel verder na advertentie
Artikel verder na advertentie
Ziyech wil laten zien dat niet alle Marokkanen misdadigers te zijn. “Daarom hoop ik ook als succesvol voetballer duidelijk te maken dat er ook jonge Marokkanen zijn die het wel maken en niet crimineel zijn. Het gekke is dat als je goed presteert, je ineens een Nederlander bent en niet meer ‘die Marokkaan’.”
Hij werkte zelf hard aan zijn carrière: Ziyech groeide op in een gezin waarin twee van zijn broers op het slechte pad raakten. Zelf werd hij op jonge leeftijd opgepikt door Heerenveen.
Artikel verder na advertentie