december 2018 • Sportnieuws
Hoe Ajax een staande ovatie kreeg van het Real Madrid-publiek
Ajax weet zijn tegenstander, en dat is er één van formaat. Real Madrid is de volgende horde op weg naar Champions League-glorie. Voor een goede prestatie van Ajax tegen de Koninklijke is het hard zoeken, want de laatste acht ontmoetingen gingen allemaal verloren.
Maar die laatste zege is er één om van te smullen. We hebben het over de Champions League-groepswedstrijd van 1995, toen de rollen waren omgedraaid. Ajax was destijds de regerend Champions League-winnaar. Veel spelers uit het successeizoen bleven in Amsterdam, waardoor Louis van Gaal een topteam op kon stellen.

© YouTube
Dat dit Ajax een geoliede machine was bleek wel uit de veldverhoudingen. Real Madrid kwam er niet aan te pas en in dat opzicht viel de eindscore van 2-0 laag uit. Dat kwam onder andere omdat een loepzuivere goal van Patrick Kluivert werd afgekeurd. Ook een vrije trap van Jari Litmanen, die overduidelijk via de lat in doel verdween, werd niet opgemerkt door de Duitse scheids.
Artikel verder na advertentie
Artikel verder na advertentie

© YouTube
De beloning voor Ajax kwam pas in de 64e minuut. Litmanen schoot beheerst binnen na een prachtige pass van Finidi George. Patrick Kluivert maakte er later 0-2 van, met één van zijn befaamde puntertjes.

© Imgur
Dat het thuispubliek wel inzag dat Real met die uitslag goed wegkwam, bleek uit een legendarisch moment na de wedstrijd. Het Madrileense publiek gaf het gouden Ajax een staande ovatie. Of Ajax het kunstukje van ’95 kan herhalen, weten we op 13 februari. Dan staat de eerste ontmoeting met Real Madrid op het programma.
Artikel verder na advertentie
Vandaag precies 20 jaar geleden: #Ajax overklast Real Madrid en krijgt een staande ovatie in Bernabéu!https://t.co/KYrJXFBaaR
— AFC Ajax (@AFCAjax) November 22, 2015