maart 2016 • Serious business
Adam Johnson zes jaar achter de tralies
Adam Johnson, de voetballer die onzedelijke handelingen heeft gehad met een minderjarige, is donderdag 24 maart veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar.
Johnson sprak op 30 januari 2015 met een meisje af om een aantal voetbalshirts te signeren. De ontmoeting ging verder dan alleen signeren, want de voetballer in kwestie zou het meisje uiteindelijk gezoend hebben. Hij gaf dit vorige maand toe aan de jury en hij verzekerde dat er verder niets gebeurd is. Wel liet hij weten zich er bewust van te zijn dat het meisje minderjarig was.
De FA wil niet geassocieerd worden met Johnson en heeft daarom besloten hem uit de boeken te halen. Fabio Capello was in februari 2010 de eerste bondscoach die Johnson opriep voor het Engelse nationale team en liet debuteren, op 24 mei 2010 tegen Mexico. Er zouden nog elf interlands volgen tot 15 augustus 2012.
Artikel verder na advertentie
Artikel verder na advertentie