juli 2015 • Serious business
Rob Rensenbrink heeft ernstige spierziekte
Rob Rensenbrink, de man die op het WK van 1978 de beroemde bal op de paal schoot, heeft een ernstige ziekte onder de leden. De oud-linksbuiten lijdt aan de PSMA, een variant van ALS.
De spierziekte kwam drie jaar geleden aan het licht, vertelt Rensenbrink aan Helden Magazine.
“Drie jaar geleden op vakantie zei m’n vrouw ineens: ‘Wat tril je toch?’ Ik had een gevoel van kramp in m’n armen; ineens”, aldus Rensenbrink. “Als ik met mijn arm schudde, verdween het weer. Vorig jaar ben ik toch maar naar het AMC gegaan en na een onderzoek, met elektrische schokken over mijn hele lichaam, stelden ze daar vast: u hebt PSMA, een ALS-variant.”
Artikel verder na advertentie
Artikel verder na advertentie
PSMA kan uiteindelijk leiden tot verlamming en zich ontwikkelen tot ALS. Dat verschilt echter per persoon en bij Rensenbrink is de ziekte gelukkig stabiel. “Ik word elk half jaar gecontroleerd en voel me ook niet ziek”, zegt hij.